GNOME/മലയാളം: Difference between revisions
| Line 125: | Line 125: | ||
!style="background:#ffdead;" | പരിശോധന | !style="background:#ffdead;" | പരിശോധന | ||
അവസ്ഥ | അവസ്ഥ | ||
|- style="background:#efefef;" | |||
|colspan="6" align="center" | '''Administration Tools''' | |||
|- | |||
|rowspan="1" | pessulus | |||
|rowspan="1" | 30 | |||
|rowspan="1" align="center" | {{RedLight}} | |||
| | |||
| | |||
| {{NO}} | |||
|- | |||
|rowspan="1" | Sabayon | |||
|rowspan="1" | 230 | |||
|rowspan="1" align="center" | {{RedLight}} | |||
| | |||
| | |||
| {{NO}} | |||
|- style="background:#efefef;" | |- style="background:#efefef;" | ||
|colspan="6" align="center" | '''GNOME developer platform''' | |colspan="6" align="center" | '''GNOME developer platform''' | ||
|- | |||
|rowspan="1" | at-spi | |||
|rowspan="1" | 2 | |||
|rowspan="1" align="center" | {{RedLight}} | |||
| | |||
| | |||
| {{NO}} | |||
|- | |||
|rowspan="1" | atk | |||
|rowspan="1" | 123 | |||
|rowspan="1" align="center" | {{RedLight}} | |||
| | |||
| | |||
| {{NO}} | |||
|- | |||
|rowspan="1" | gnome-vfs | |||
|rowspan="1" | 300 (1 rem) | |||
|rowspan="1" align="center" | {{RedLight}} | |||
| | |||
| | |||
| {{NO}} | |||
|- | |||
|rowspan="1" | libbonobo | |||
|rowspan="1" | 107 | |||
|rowspan="1" align="center" | {{RedLight}} | |||
| | |||
| | |||
| {{NO}} | |||
|- | |||
|rowspan="1" | libbonoboui | |||
|rowspan="1" | 114 (1 rem) | |||
|rowspan="1" align="center" | {{RedLight}} | |||
| | |||
| | |||
| {{NO}} | |||
|- | |- | ||
|rowspan="2" | libgnomecanvas | |rowspan="2" | libgnomecanvas | ||
| Line 140: | Line 199: | ||
|- | |- | ||
|rowspan="1" | | |rowspan="1" | libgnomeui | ||
|rowspan="1" | | |rowspan="1" | 320 | ||
|rowspan="1" align="center" | {{RedLight}} | |||
| | |||
| | |||
| {{NO}} | |||
|- style="background:#efefef;" | |||
|colspan="6" align="center" | '''GNOME developer platform''' | |||
|- | |||
|rowspan="1" | alacarte | |||
|rowspan="1" | 16 | |||
|rowspan="1" align="center" | {{RedLight}} | |||
| | |||
| | |||
| {{NO}} | |||
|- | |||
|rowspan="1" | Epiphany Web Browser | |||
|rowspan="1" | 917 (2 rem) | |||
|rowspan="1" align="center" | {{RedLight}} | |||
| | |||
| | |||
| {{NO}} | |||
|- | |||
|rowspan="1" | gnome-desktop | |||
|rowspan="1" | 69 (2 rem) | |||
|rowspan="1" align="center" | {{RedLight}} | |||
| | |||
| | |||
| {{NO}} | |||
|- | |||
|rowspan="1" | gnome-icon-theme | |||
|rowspan="1" | 16 | |||
|rowspan="1" align="center" | {{RedLight}} | |||
| | |||
| | |||
| {{NO}} | |||
|- | |||
|rowspan="1" | gnome-mag | |||
|rowspan="1" | 42 | |||
|rowspan="1" align="center" | {{RedLight}} | |||
| | |||
| | |||
| {{NO}} | |||
|- | |||
|rowspan="1" | gnome-menus | |||
|rowspan="1" | 56 | |||
|rowspan="1" align="center" | {{RedLight}} | |||
| | |||
| | |||
| {{NO}} | |||
|- | |||
|rowspan="1" | gnome-netstatus | |||
|rowspan="1" | 110 | |||
|rowspan="1" align="center" | {{RedLight}} | |||
| | |||
| | |||
| {{NO}} | |||
|- | |||
|rowspan="1" | libgnomeprint | |||
|rowspan="1" | 98 | |||
|rowspan="1" align="center" | {{RedLight}} | |||
| | |||
| | |||
| {{NO}} | |||
|- | |||
|rowspan="1" | nautilus-cd-burner | |||
|rowspan="1" | 213 | |||
|rowspan="1" align="center" | {{RedLight}} | |||
| | |||
| | |||
| {{NO}} | |||
|- | |||
|rowspan="1" | vte | |||
|rowspan="1" | 19 | |||
|rowspan="1" align="center" | {{RedLight}} | |rowspan="1" align="center" | {{RedLight}} | ||
| | | | ||
| | | | ||
| {{NO}} | | {{NO}} | ||