Difference between revisions of "IRC"
no edit summary
(3 intermediate revisions by the same user not shown) | |||
Line 10: | Line 10: | ||
| GNU India || #gnu-india || [irc://irc.freenode.net irc.freenode.net] | | GNU India || #gnu-india || [irc://irc.freenode.net irc.freenode.net] | ||
|- style="background:#efefef;" | |- style="background:#efefef;" | ||
| Linux India || #linux-india || [irc://irc.freenode.net irc.freenode.net] | | Linux India || ##linux-india || [irc://irc.freenode.net irc.freenode.net] | ||
|- | |||
| Hackers India || #hackers-india || [irc://irc.freenode.net irc.freenode.net] | |||
|- | |- | ||
| Indlinux || #indlinux || [irc://irc.freenode.net irc.freenode.net] | | Indlinux || #indlinux || [irc://irc.freenode.net irc.freenode.net] | ||
Line 18: | Line 20: | ||
| KDE India || #kde-in || [irc://irc.freenode.net irc.freenode.net] | | KDE India || #kde-in || [irc://irc.freenode.net irc.freenode.net] | ||
|- | |- | ||
| GNU aka GNU/Hurd India|| #hurd.in | | GNU aka GNU/Hurd India|| #hurd.in || [irc://irc.freenode.net irc.freenode.net] | ||
|- | |||
| Linuxchix|| #indichix || [irc://irc.linuxchix.org irc.linuxchix.org] | |||
|- | |||
| SMC Project || #smc-project || [irc://irc.freenode.net irc.freenode.net] | |||
|} | |} |